סוגי מזרנים – מזרן ויסקו, לטקס, דרגות קושי ועוד – כל המידע

בשלב מסוים, מגיע הרגע להחליף מזרן. איך נוכל לדעת שהרגע הזה הגיע?

 • כשאנו מרגישים ירידה באיכות השינה שלנו: מתקשים להירדם ומרבים להתהפך ללא שינוי או סיבה נראים לעין, קמים בבוקר עייפים ומרגישים שלא ישנו טוב.

 • כשלא נח, או כואב לנו לשכב על המזרון: פתאום מרגישים בליטות או גושים מתחת לפני השטח של המזרון, משטח השינה כבר אינו חלק ואחיד ויש בו שקעים, חלקים קשים ורכים יותר והוא אינו מספק לנו תמיכה טובה.

בדרך כלל אחד מהתנאים הללו נלווה לוותק רב של המזרון שלנו, אך במידה ורכשנו בעבר מזרון שאינו איכותי, זה עלול לקרות מוקדם מן הצפוי.

מזרון טוב אמור לשרת אותנו נאמנה כ- 10-15 שנים, אך לעתים גם מזרון משובח יפסיק להתאים לנו, אם חלו שינויים בגופנו, בגילנו ובצרכים שלנו.

אז כשאותו רגע מגיע וניגשים לבחירת מזרון חדש, יש כמה דברים שכדאי לדעת מראש.

 

סוגי מזרנים – המלצות לבחירה חכמה

 

ישנם כמה פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון:

 • דרגת הקושי של המזרן –
  באופן כללי, ככל ששכבת הליבה של המזרן והשכבה שמעליה עשויות בצפיפות גדולה יותר, כך מושגת דרגת קושי גבוהה יותר. במזרון ספוג זה יתבטא בצפיפות של הספוג ובמזרון קפיצים זה יתבטא בכמות הקפיצים. ישנם משתנים נוספים המשפיעים על האפקט הסופי, אך זהו הכלל הבסיסי.
  מצד שני, ככל שחומר צפוף יותר, כך הוא פחות נכנע לצורתו ולמשקלו של הגוף השוכב עליו ופיזור הלחצים שלו פחות אופטימלי.
  תודות לטכנולוגיות ולחומרים המתקדמים הקיימים כיום בתחום המזרנים, ניתן לשלב מזרן דרגת קושי גבוהה או בינונית עם טופר (שכבת נוחות עליונה) רכה יותר, וליהנות מכל העולמות.

 • אפשרות לשילוב תכונות שונות במזרון אחד –
  במקרים רבים, כשמדובר במזרון זוגי, ההעדפות והצרכים של כל אחד מבני הזוג שונות. כיום, ניתן למצוא סוגי מזרונים זוגיים, המשלבים דרגות קושי שונות בכל אחד מצדי המזרון, כך שכל אחד יוכל ליהנות משינה טובה.

 • סוג המזרן –
  מזרן ספוג פולימר, או מזרן לטקס? ואולי בכלל קפיצים?
  כאשר מדובר במזרון איכותי מבית טוב, כיום ניתן למצוא שילובים מכל סוג.
  ככלל, ויסקו (או “memory foam / gel”) ולטקס, הם חומרים המשמשים לשכבה העליונה של המזרון (טופר), בעוד שקפיצים או ספוג הם שני הסוגים העיקריים של השכבה הפנימית של המזרון (הליבה).
  לכל אחד מן החומרים יתרונות וחסרונות ובסופו של דבר, המבחן האמתי הוא מבחן ההתנסות, וההרגשה שאיתה אנו מתעוררים בבוקר.
  לכן, בשורה התחתונה, הכי טוב להתנסות פיזית בשכיבה על כמה מזרנים בחנות כדי לקבל מושג לגביהם, ולבדוק האם ניתן להחזיר את המזרן לאחר תקופת ניסיון בבית.
  קבלת אחריות ל- 10 שנים ומעלה ואפשרות לתקופת ניסיון שבסופה ניתן להחזיר את המזרון אם הוא לא מתאים, הן ערובה לכך שהמוכר מאמין באיכות המוצר שהוא מציע.

 • מזרן non-flip –
  מזרן שאין צורך להפוך אותו כל כמה זמן כדי לשמור עליו או לאוורר אותו. נקרא גם מזרן דו-צדדי.

 • חומר הגימור של המזרן –
  כאן מדובר על הבד שעוטף את המזרון. רצוי מאד לדאוג שמדובר בחומר נושם, המאפשר אוורור טוב ונידוף של זיעה ואם אפשר, שגם יהיה אנטי בקטריאלי ולא יעודד צבירת חומרים אלרגניים.
  כאן, יש יתרון גדול לרכישת מזרן מתוצרת הארץ, שמותאם לאקלים הישראלי החם והמהביל.

 

מנהטן – בית יוצר ישראלי למזרני פרימיום

 

את המפעל שלנו הקמנו בפארק תעשיות כנות לאחר שנים רבות של חקר מעמיק של עולם המזרונים הבין לאומי, היכרות יסודית עם הטכנולוגיות והחומרים השונים הקיימים בתחום ובחירה של אלה המתאימים ביותר לצרכן הישראלי.

כל המזרנים שלנו מיוצרים בעבודת יד, בידי מומחים, אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים.

 

אחד מיתרונותינו הבולטים הוא, ששיטת העבודה שלנו משלבת:

 • חסכון בעלויות על ניהול ותחזוקה שוטפת
 • השקעת מרב המשאבים בחומרי הגלם ובאנשי המקצוע הקובעים את איכות המוצר הסופי.
 • ויתור על רשת חנויות ועל צורך במערך הפצה ושינוע נרחבים לטובת מכירה ישירה מהמפעל לצרכן.

זה אומר, שאנו מצליחים לספק לכם מזרונים באיכות הגבוהה ביותר, במחירים נמוכים ביחס למזרונים ברמה דומה הנמכרים במקומות אחרים.

תוכלו למצוא אצלנו מבחר עצום של אפשרויות המשלבות בין מזרני קפיצים ובין מזרני פולימר לבין שכבות עליונות מויסקו, או מלטקס.

לכל המזרנים שלנו יש פתחי אוורור, כולם עשויים חומרים נושמים וכולם מגיעים עם אחריות ועמידים לשנים רבות.

 

סוגי מזרנים – מזרן ויסקו, לטקס, דרגות קושי ועוד

אדם עובר במהלך יומו אירועים רבים, הולך למקומות שונים וצריך אנרגיה בשביל להמשיך במסעו. אחד ממקורות האנרגיה בגוף הוא כמובן מנוחה בלילה. שינה לא איכותית גורמת לכך שהאדם אינו ישן טוב ומאבד מקור אנרגיה משמעותי. חשוב לומר כי שינה איכותית תלויה פעמים רבות במזרן עליו אתם ישנים. לכן, בשלב מסוים, מגיע הרגע להחליף מזרן. אך, איך נוכל לדעת שהרגע הזה הגיע? כל התשובות לשאלה זו וגם סוגי מזרנים שונים מחכים לכם במאמר זה. 

 

סיבות להחלפת מזרן 

כאמור, ישנן מספר סיבות בגינן כדאי לשקול החלפת מזרן: 

 • ירידה באיכות השינה – כשאנו מרגישים ירידה באיכות השינה שלנו: מתקשים להירדם ומרבים להתהפך ללא שינוי או סיבה נראים לעין, קמים בבוקר עייפים ומרגישים שלא ישנו טוב.
 • אי נוחות – אם אתם מרגישים שכואב או לא נוח לכם לשכב על המזרן זה הזמן להחליף מזרן. אנשים רבים מתלוננים על הרגשה של בליטות או גושים מתחת לפני השטח של המזרון, משטח שינה אינו חלק ואחיד ויש בו שקעים, חלקים קשים ורכים יותר או שהוא אינו מספק תמיכה טובה.
 • גיל המזרן – בדרך כלל הסיבות שנכתבו מעלה נלוות לוותק רב של המזרון שלנו. אולם, חשוב לציין כי במידה והמזרון אינו איכותי, זה עלול לקרות מוקדם מן הצפוי. מזרון טוב אמור לשרת את הלקוח נאמנה כ- 10-15 שנים, אך לעתים גם מזרון משובח יפסיק להתאים, אם חלו שינויים בגוף, בגיל או בצרכים של האדם.  

 

סוגי מזרנים – המלצות לבחירה חכמה

אם אחת או יותר מהסיבות הכתובות מעלה מופיעה במזרן שלכם, כדאי לשקול החלפת מזרן. כיום, יש מגוון רחב של מזרנים. כדי לא להתבלבל, יש מספר פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון:

 • דרגות קושי מזרונים – באופן כללי, ככל ששכבת הליבה של המזרן והשכבה שמעליה עשויות בצפיפות גדולה יותר, כך מושגת בתוך מזרן דרגת קושי גבוהה יותר. במזרון ספוג דרגת הקושי תבוא לידי ביטוי בצפיפות של הספוג ובמזרון קפיצים דרגת הקושי תבוא לידי ביטוי בכמות הקפיצים. ככל שהחומר צפוף יותר, כך הוא פחות נכנע לשינויים אשר נובעים מצורתו ומשקלו של הגוף השוכב עליו, דבר אשר ישפיע על פיזור הלחצים.  תודות לטכנולוגיות ולחומרים המתקדמים הקיימים כיום בתחום המזרנים, ניתן לבחור דרגות קושי מזרן שונות, גבוהה או בינונית, בשילוב עם טופר (שכבת נוחות עליונה) רכה יותר ולהנות מכל העולמות. 
 • שילוב תכונות שונות במזרון אחד – במקרים רבים, כאשר מדובר במזרון זוגי, יש לכל אחד מבני הזוג העדפות וצרכים שונים. לכן, כיום, ניתן למצוא סוגי מזרונים זוגיים, המשלבים דרגות קושי שונות בכל אחד מצדי המזרון, כך שכל אחד יוכל ליהנות משינה טובה.
 • חומר הגימור של המזרן – כלומר, הבד שעוטף את המזרון. רצוי מאד לדאוג שמדובר בחומר נושם, המאפשר אוורור טוב ונידוף של זיעה ואם אפשר, שגם יהיה אנטי בקטריאלי ולא יעודד צבירת חומרים אלרגניים. ישנו יתרון גדול לרכישת מזרן מתוצרת הארץ, שמותאם לאקלים הישראלי החם והמהביל.
 • מזרן דו צדדי – אצלנו המזרנים הם דו צדדים. כלומר, על מזרן דו צדדי יש יותר חומר גלם ואפשר לרענן אותו באמצעות הפיכתו על מנת שיחזיק ליותר שנים.

 

סוגי מזרונים – כל מה שחשוב לדעת
מזרן ספוג פולימר, מזרון לטקס או קפיצים? מה יותר רך ויסקו או לטקס? כאשר מדובר במזרון איכותי מבית טוב, ניתן למצוא שילובים מכל סוג אשר יתאימו לצרכים שלכם. ככלל, קפיצים או ספוג הם שני הסוגים העיקריים של השכבה הפנימית של המזרון (הליבה). ויסקו (memory foam/gel) ולטקס, הם חומרים המשמשים לשכבה העליונה של המזרון (טופר). כאשר מסתכלים על השכבה העליונה, לכל אחד מן החומרים, מזרן ויסקו או מזרן לטקס חסרונות ויתרונות שונים. לכל אדם ישנם צרכים אחרים, לכן מזרן שיתאים לאדם אחד לא יתאים בהכרח לאדם אחר. 

מבחן מזרנים אמיתי הוא מבחן ההתנסות, וההרגשה שאיתה אנו מתעוררים בבוקר. לכן, כאשר מגיעים לרכוש מזרון, חשוב להתנסות פיזית בשכיבה על מספר מזרנים בחנות כדי לקבל מושג לגביהם. בנוסף, יש לבדוק האם ניתן להחזיר את המזרן לאחר תקופת ניסיון בבית. קבלת אחריות ל- 10 שנים ומעלה ואפשרות לתקופת ניסיון שבסופה ניתן להחזיר את המזרון אם הוא לא מתאים, הן ערובה לכך שהמוכר מאמין באיכות המוצר שהוא מציע. 

 

מנהטן – בית ישראלי למזרני פרימיום

 המפעל שלנו הוקם בפארק תעשיות כנות לאחר שנים רבות של חקר מעמיק של עולם המזרונים הבין לאומי, היכרות יסודית עם הטכנולוגיות והחומרים השונים הקיימים בתחום ובחירה של אלו המתאימים ביותר לצרכן הישראלי. כל המזרנים שלנו מיוצרים בעבודת יד, בידי מומחים, אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. היתרונות הבולטים שלנו הם: 

 • חסכון בעלויות על ניהול ותחזוקה שוטפת.
 • השקעת מרב המשאבים בחומרי הגלם ובאנשי המקצוע הקובעים את איכות המוצר הסופי.
 • ויתור על רשת חנויות ועל צורך במערך הפצה ושינוע נרחבים לטובת מכירה ישירה מהמפעל לצרכן.

 

כל אלו מאפשרים לנו לספק לכם מזרונים באיכות הגבוהה ביותר, במחירים נמוכים ביחס למזרונים ברמה דומה הנמכרים במקומות אחרים. תוכלו למצוא אצלנו מבחר עצום של אפשרויות המשלבות בין מזרני קפיצים ובין מזרני פולימר לבין שכבות עליונות מויסקו, או מלטקס. לכל המזרנים שלנו יש פתחי אוורור, כולם עשויים חומרים נושמים וכולם מגיעים עם אחריות ועמידים לשנים רבות. אם החלטתם להחליף מזרון, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון:  08-857-0098 , באימייל .manhattan5050@gmail.com לפרטים נוספים לחצו כאן.

דילוג לתוכן